Uncategorized

Team Speak 3 – Sunucuların Karalisteye Alınması Hakkında Güncel Bilgiler

Ts3 Sunucum karalisteye alındı ne yapmalıyım?

Karaliste nedir?

Karaliste, teamspeak3 yazılımı yetkilililerinin orijinal lisans kullanmayan sunucularda teamspeak3 crack kullanımını engellemek için aldığı bir yöntemdir. Bir sunucu karalisteye alınırsa o IPv4 adresine birdaha halka açık bağlantı sağlanamaz.

Griliste nedir?

Grilist, karalistenin bir fragmanıdır diyebiliriz. Karalisteye alınmadan önce bir sunucu uyarı ve temkin amaçlı sunucuda girerken bilgi gösterir. Grlist süresi ortalama 14 gün sürmektedir, daha az veya daha çokta olabilir.

Çözümler & Alternatif Kaynaklar

Aktivasyon veya no lisans teamspeak3 sunucuları kullanabilirsiniz. TeaSpeak bir alternatif olarak gözükebilir fakat hipotezdir, geçici olarak çözüm sunmaktadır. TeaSpeak sunucularda blacklist ve grliste alınmaktadır. Bu sebepten ötürü kalıcı çözüm arayanlar teamspeak tarafından onaylı lisans temin etmeleri gerekmektedir veya no lisans (lisansız 32 kişilik ücretsiz) olarak yayımlanan sürümü teamspeak sitesinden indirebilir ve kurabilir.

Sunucum Karalisteye alındı ne yapmalıyım?

Çözümler & alternatif kaynaklarda size uygun bir çözüm yoksa sunucunuzun IPv4 adresini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Yeni IPv4 adresinizin de teamspeak3 karalistesinde olup olmadığını daha önceden kontrol sağlamanızda fayda var. YaTQA eski sürümlerinde blacklist kontol butonu bulunuyordu fakat yeni sürümlerinde bu buton yok, kurup test etmeniz gerekmektedir. Önceden bu işi yapmış olun ki süpriz olarak bu tip bir sorunla karşılaşmayın.

İlave olarakta belirtelim bazen teamspeak3 uygulaması buga giriyor grlistte olmayan bir sunucuyu daha önceden gittiğiniz bir adres grlistte ise onuda öyle gösteriyor. Bunun içinde teamspeak3 programını kapatıp tekrar kontrol sağlamanız gerekmektedir.

Write A Comment