Çelen Hosting Bilişim Teknolojileri

Sitemize kaydolan müşterimiz sözleşmede abone, kullanıcı, müşteri isimleriyle anılacaktır. Sitemiz (www.celenhosting.com)

Team Speak 3 Kullanım Sözleşmesi [07/04/2020]
Şirketimizin teamspeak3 kullanım sözleşmesi aşağıda madde madde listelenmiştir

Sözleşmenin Konusu ve Süresi


Team Speak 3 İçerik ve İsim


Team Speak 3 sunucularında sunucu ismi ve banneri olmak üzere bunun gibi görsel veya sözel imada bulunan Türkiye Cumhuriyeti anayasalarının barındırma içerikleri gerekçesiyle uygunsuz içerikler ve başta terör örgütü, alaycı yaklaşımlar, siyaset, pornografik unsurların barındırıldığında Çelen Hosting ilgili sunucuyu kalıcı olarak kapatma hakkınına sahiptir. Hiçbir şekilde iade söz konusu değildir.


Güvenlik ve Talep


Web sitemizden veya whatsapp hattımızdan kiraladığınız teamspeak3 sunucunuz tamamen tüm haklarıyla sizlere aittir ve uygun olarak her türlü değişikliğe sahipsiniz ve sunucunuzda sizin rızanız olmadan herhangi bir kimsenin veya arkadaşınızın talebi geçersiz olacaktır. Özel talep yetkilendirebilirsiniz ve sitemizden altkullanıcı niteliğinde sitemizden açabilirsiniz. Çelen Hosting whatsapp hattından da sipariş kabul etmektedir. Teamspeak3 kullanımı için sosyal medya aracılığı ile de sipariş verebilirsiniz. Fakat VDS ve Hosting kullanımları ve içerikleri geniş kapsamlı olduğundan sitemize kayıt olmanız şarttır.


Team Speak 3 Bayi


Team Speak 3 bayi kullanıcıları yedekleme hizmeti almadıkları süreçte sunucuda oluşabilecek herhangi bir sorun sonucu veri kaybından Çelen Hostingi hiçbir şekilde mesul tutamazlar. İlave olarak kiraladıkları web yönetim paneli tspanel.net işletmesine aittir. Çelen Hosting web panellerini oradan kiralamaktadır. TSPanel kaynaklı oluşabilecek sorunlarda tspanel.net sorumludur.


Lisans - Eski Sürüm


Çelen Hosting firması 2019 3.çeyreğinde faaliyete geçmiştir. Bu yıldan önce teamspeak firması ATHP lisans kullanımını kapatmıştır. Firmamız ATHP lisans arayışında olsa da maalesef bulamamıştır ve teamspeak firması satışları açmamıştır. Mecburi olarak ses sunucularını 3.0.13.8 ve 3.0.13.6 eski versiyon olarak sunmaktadır. Teamspeak firmasının teamspeak5 çıkaracağı haberleri 2019 dan itibaren duyurulmaktadır. Fakat henüz geçirilmemiştir. Bu gerekçe ötürü teamspeak firması tarafından teamspeak3 programı kaldırılır,herhangi bir şekilde kapatır veya benzer nitelikte bir gelişme olursa Çelen Hosting bu durumdan kesinlikle meshul edilemez ve herhangi bir yasal sorumluluğu veya hükmü yoktur. Kesinlikle kullanıcı bu hususta Çelen Hosting`ten iade ve hiçbir hak talebinde bulunamaz / edemez. Bireysel sunucularla beraber bayi sunucularıda bu sözleşmeye dahil olacaktır. Böyle bir olayın gerçekleşmesi halinde Çelen Hosting teamspeak5 programına geçiş sağlayabilir sunucuları fakat bunu garanti vermez ve ekonomik verileride incelemesi doğrultusunda karar verecektir.


Müzik Botu - SinusBot


Çelen Hosting müzik botları sinusbot.com altyapısı ile yayın yapmaktadır. SinusBot içeriği olarak içerisinde nefret,alaycı siyasi içerik, ve yasalara aykırı durum bulundurulması yasaktır. Bir diğer hususta sinusbot.com bir ıp adresine normalde 5 adet panelden fazla kullanılmasını yasaklamıştır. 5 Panel üstü kurulumlarda IP banlamaktadır. Fakat sinusbot yılda en az bir en fazla 2 defa bir panel ve üstü kurulum yapılan tüm sunucu IP adreslerini banlamaktadır. Bu tanıyı 6 senelik tecrübemizden koymuş bulunuyoruz. Bu durumda Çelen Hosting kullanıcın aldığı hizmeti bu durum geçene kadar pasif halde durdurma hakkına sahiptir. Bu durum geçtiğinde hizmeti tekrar aktif edecektir. Bu koşullar altında sinusbot.com a bağlı olarak dosyaları ban sebebi ile bozulur veri kaybı olursa Çelen Hosting bu durumdan mesul tutulamaz. Unutmayın ki bu durumlar yılda ender yaşanmaktadır ve sinusbot yazılımı taraflı ortaya çıkmaktadır sağlayıcı olarak Çelen Hosting`in bu durumda bir rolü bulunmamaktadır.


SinusBot Sorunları


Çelen Hosting müzik botları sinusbot.com altyapısı ile yayın yapmaktadır. Aynı zamanda oynatıcı olarak youtube-dl yazılımını kullanmaktadır. YouTube sunuculara fazla trafik kullandığında bazı limitler vermekte ve bu hata 429 numarasıyla sinusbot ekranında yansımaktadır. Limit süresi tamamen YouTube inisiyatifine bağlı süre zarflarıyla değişim göstermektedir. İlave olarak youtube_search scriptinde api key kaynaklı olarak çıkan yine temelinde youtube barındıran search failed bizim çevirimiz ile (Komut algılanamadı, geçersiz istek) hatasıdır. Bu iki hata tamamen youtube kaynaklı olup Çelen Hosting sunucuları değil tüm sinusbot ve youtube bileşenlerini kullanan aynı hizmetleri veren firmalarda da gözlemlenmektedir. Bu durumdan da Çelen Hosting hiçbir şekilde mesul tutulamaz.


Kullanım İçerik


Çelen Hosting web sitesinden kiralanan teamspeak3 sunucularında sunucu ismi, oda ismi ve açıklaması içerisinde doğrudan veya ima olarak karalama, kötüleme, siyaset içerikleri, terör örgütü, ayaklandırma gibi içeriklerin barınması kesinlikle yasaktır. Bu tip yaklaşımlar tespit edildiğinde kullanıcının ürünüyle ilgili tüm hakları askıya alınır ve geri iadesiz sunucusu askıya alınır ve kapatılır.


Uzun vadeli sunucu kiralamalarında lütfen tüm sözleşmeyi inceleyip öyle kiralamanızı önemle rica ediyoruz.

Bu web dokumanı dizaynsunucumdan izin alınarak kullanılmıştır. Kullanım veya talepleriniz için kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.