Sıkça Sorularn Sorular

Aradığınız tüm soruların cevabını derlemeye çalıştık.

Genel Sorular

Neden TC Kimlik ve Adres istiyorsunuz?

Bu bilgiler devletimiz tarafından istenmesi zorunlu bilgilerdir. Sağlayıcı olarak hizmetlerimizin kullanan müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın bilgilerini yasal olarak alma mecburiyetindeyiz. Herhangi bir suç işlenmesinde kullanılan servis tarafımızca sağlanıyor ise devlet teşkilatları bizlere ulaşacaktır. Bizde sorumlu olarak bu hizmeti satın alan kişinin bilgilerini devlet ile paylaşmak zorundayız. Bu durum sizi korkutmasın sadece devletimizin istediği bilgileri güvenlik açısından kaydetmekteyiz. Kesinlikle devlet yetkili mercileri dışında paylaşım yapılmaz. Ek olarak ürün faturalarında T.C. Kimlik numarası GSM numarası ve adres bilgileriniz gerekmektedir.

Sunucu / Hosting Ticareti Yapabilir miyim?

Elbette tarafımızdan sağladığınız sunucuları hostingleri ticaret ile satabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda indirimde talep edebilirsiniz. Üçüncü şahıslarla paylaşabilirsiniz fakat unutmayın ki bu durumlarda kullanım sorumluluğu bizden hizmeti alan kişiye ait olacaktır.

Ödeme Aracıları nedir?

Ödeme olarak en seri ve en yaygın kullanılan PAYTR Ödeme hizmetlerini kullanmaktayız. Ek olarak Ziraat, Garanti, PTT Bankalarını ve İninal kart ile tarafımıza ödeme yapabilirsiniz. Ödeme sonrası müşteri panelinden ödeme bildirimi yapmalısınız.

Taksit yapabilir miyiz?

Evet taksit yapabilmekteyiz. Ödeme sayfamızda belirtilen komisyonlar ile taksit ile ödeme yapabilirsiniz. Bu komisyonları tamamen bankanızın aldığını hatırlatmak isteriz.

Tek çekim yapabilir miyiz?

Tek çekim ile ödeme yapabilirsiniz. Tavsiyemizde budur. Faizsiz komisyonsuz şekilde ödemenizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. TEK ÇEKİM için PAYTR Ödeme Hizmetlerinin tüm komisyonları vergiler dahil olarak firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Faturamı istiyorum nasıl talep edebilirim?

Sipariş esnasında fatura teslimat tercihini PTT veya Yurtiçi kargo olarak seçebilirsiniz. Seçtiğiniz alternatife bağlı olarak firmamız faturanızı seçtiğiniz teslimat sağlacısına 7 iş günü içerisinde teslim edecektir. Faturanız adresinize SMS bildirimi verilerek ulaşacaktır. Not : 500 fatura için 1 ağaç kesilmektedir.

Banka Ödemesi KDV ilişkisi nedir?

Banka hesaplarımıza kdv oransız gönderim yapılması halinde ya iade edilmektedir yada müşterinin güncel kdv oranında gönderim yapmasını önemle rica edilmektedir. Belirttiğimiz üzere bunun teklifi dahi söz konusu değildir. Unutmayın ki KDV devletimize verilmektedir.

Otomatik teslimat var mı?

Team Speak 3 ve Bireysel Hosting hizmetlerimizde kredi kartı veya ön ödemeli kart ile ödeme yapılması halinde ödeme sonrası aktivasyon yapılabilinmektedir. Diğer ürünlerimiz manuel kurulmaktadır. Beklediğinize değeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Bireysel - Kurumsal Web Hosting Soruları

Neden %60 Kaynak Kullanımı ?

Paylaşımlı hostinglerimizde optimizasyonun iyiliği için maksimum %60 Kaynak izni sunmaktayız. %100 Kaynağa ihtiyacınız var ise VDS Server kiralamanızı öneriririz. Paylaşımsız olarak sitenizi barındırabilirsiniz. Ücretsiz alternatif CyberPanel ve VestaCP vardır. Farklı seri sunucu planlarımız mevcuttur.

Gerçekten Limitsiz Trafik mi?

Hiçbir şey limitsiz değildir. Fakat bazı şeyler için fazla kullanım için ücretlendirilmezsiniz. Trafik olarak kullanımınız için ücretlendirilmezsiniz. Doyasıya kullanabilirsiniz.

Optimizasyon nasıl sağlanıyor?

CloudLinux OS yazılımı ile güvenli bir şekilde optimize edilmektedir. Bu sayede paylaşımlı hostinglerde diğer kullanıcılarımızdan olumsuz şekilde etkilenmezsiniz.

Evet, hizmetiniz boyunca entegre ücretsiz SSL Sertifikası sağlamaktayız. cPanel & Let`s Encrypt ile Hosting aldığınızda otomatik kurulmaktadır.

Teknik bilgim yok, kurulum yapmayı bilmiyorum?

Tek tık ile hiçbir şekilde teknik bilgiye sahip olmadan yüzlerce yazılım,uygulama,script kurulumu yapabilirsiniz. Kurulum ücreti ... hayır! Softaculous eklentisi tarafından ücretsiz sağlanmaktadır.

Teknik Destek sunuyor musunuz?

Hosting üzerine yaşanan teknik sorunlar ile ilgili daima destek alabilirsiniz. Hosting içerisinde kurduğunuz scriptler veya yazılım ile ilgili destek maalesef sağlamıyoruz fakat olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuda yaşanılan hatalar için tarafımızdan istediğiniz bir fonksiyon varsa aktif edebiliriz. En doğrusu yazılım,eklenti,script vb. firmasından destek almanızdır. Kendi programı olduğundan daha iyi yardımcı olacaklardır.

Reseller Hosting Soruları

Neden %60 Kaynak Kullanımı ?

Paylaşımlı hostinglerimizde optimizasyonun iyiliği için maksimum %60 Kaynak izni sunmaktayız. %100 Kaynağa ihtiyacınız var ise VDS Server kiralamanızı öneriririz. Farklı seri sunucu planlarımız mevcuttur.

Gerçekten Limitsiz Trafik mi?

Hiçbir şey limitsiz değildir. Fakat bazı şeyler için fazla kullanım için ücretlendirilmezsiniz. Trafik olarak kullanımınız için ücretlendirilmezsiniz.

Optimizasyon nasıl sağlanıyor?

CloudLinux OS yazılımı ile güvenli bir şekilde optimize edilmektedir. Bu sayede paylaşımlı hostinglerde diğer kullanıcılarımızdan olumsuz şekilde etkilenmezsiniz.

Disk alanı limitsiz mi?

Evet limitsiz disk kullanımı yapabilirsiniz. %100 SSD Disk kullanılmaktadır.

cPanel Zamı yansıyacak mı?

Çelen Hosting bu zam için herhangi bir yansıtma şu anlık yapmamaktadır.

Kendi NS Kullanabilir miyim, IP Alabilir miyim?

Resellere özel IP tanımlayabilmekteyiz. Reseller gibi aylık ücreti vardır. Kendinize tanımlanacak olan IP Adresi sayesinde kendinize ait nameserver kullanabilirsiniz.

Teknik Destek sunuyor musunuz?

Hosting üzerine yaşanan teknik sorunlar ile ilgili daima destek alabilirsiniz. Hosting içerisinde kurduğunuz scriptler ile ilgili destek maalesef sağlamıyoruz fakat olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

VDS/VPS Soruları

Saldırı koruması var mı?

Sunucu serimize ve lokasyonuna göre değişik saldırı koruması çözümlerimiz vardır.

İnternet Değerleri ?

Genel ortalama olarak sunucu hattımız 250 Mbps`dir.

Sunucumu saldırı amaçlı kullanabilir miyim?

Kesinlikle buna izin vermiyoruz. Saldırı çıkışı atılan sunucu direkt iadesiz kapatılmaktadır duruma göre hizmeti alan kişinin hesabı askıya alınabilmektedir. Yapılan zayiata göre şikayet geldiğinde şikayet eden (saldırılan sunucu sahibi) yasal olarak dava açma yetkisine sahiptir. Bu kullanımdan tamamen müşterimiz/kullanıcımız sorumludur.

Sanallaştırma Teknolojileri nelerdir?

Türkiye sunucularımızda Esxi kullanmaktayız. Yurt dışı sunucularımızda (OVH) KVM ve LXC olarak iki alternafimiz bulunmakta. Dediğimiz gibi seçim yapabiliyorsunuz. Eğer yeterli bilginiz yoksa kullanım amacınız ile birlikte bizlere ulaşın yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Oyun Sunucusu veya Hosting amaçlı kullanabilir miyim?

Ses sunucusu, oyun sunucusu ve hosting amaçlı olarak kullanım yapabilirsiniz. Fakat bu konularda kritik olmayan durumlar harici destek sağlanmamaktadır. Yinede olabildiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Yedek alıyor musunuz?

Sanal sunucularımızda yedek tamamen müşteri sorumluluğundadır. Opsionel yedekleme hizmetimizde bulunmamaktadır. Herhangi bir klasör veya dizin yedeği almamızı isterseniz duruma göre inceleyip opsiyonel olarak sağlayabiliriz.

Sunucuma format nasıl atabilirim?

Bazı serilerimizde henüz kontrol paneli geliştirmedik. Bu yüzden destek bildirimi ile manuel format attırabilirsiniz. Aylık bir limit koymak istemiyoruz, manuel kurulum yapıldığı için abartı istekleri reddediyoruz. Kontrol paneli olan sunucularımızda kontrol paneli aracılığı ile dilediği vakit format atabilirler. Kontrol panelleri için çalışmalarımız devam etmektedir.

EK IP Alabilir miyim?

Evet /28 Subnet olarak kullanılabilir 13 IPv4 adresine kadar ek IP tanımayabilmekteyiz. Çoğu sunucu serimiz bunu desteklemektedir.

reverse DNS (rDNS) Kaydı yapılıyor mu?

Elbette, Domain kontrol panelinizden A Kaydı ilgili IPv4 adresine yönlenmiş şekilde açıldığında rDNS kaynı değişim sağlayabiliyoruz. Standart olarak tarafımıza ait olarak gelmektedir.

Kolay kurulum için tavsiye alternatifleriniz var mı?

Müzik botu ve Ses sunucuları için kurulum bilginiz yok ise Dizayn Scripti önerebiliriz. Script tarafımızca kodlanmış olup hiçbir trojen kötü niyetli kod içermemektedir. Sorunsuz olarak teamspeak, sinusbot, apache2 , iptables kuralları oluşturabilir, yönetebilir, kurduğunuz script aracılığı ile silebilirsiniz. Scriptimiz IP lisans onayı ile çalışmaktadır. En önemliside can sıkıcı reklam yok!

Teknik Destek sunuyor musunuz?

Elbette, teknik problemler için yardımcı oluyoruz.

Team Speak 3 ~ Bayi - Soruları

Hazır Oda Yetki var mı?

Elbette, farklı oyun seçenekleri ile birlikte hazır oda yetki ve ikonlu olarak sunucu teslim ediyoruz.

DDoS Korumaları?

Fransa / OVH sunucularımızda OVH Game 1+ TBPS Layer 3,4,7 tabanlı özel teamspeak3 port koruması mevcuttur. Türkiye / DGN sunucularımızda 10 Gbps yazılımsal ve donanımsal koruma sağlamaktayız.

Hangi Lokasyon Seçmeliyim?

Türkiye sunucularımızda Türk kullanıcılar 0 ile 35 ms ping arası alabilmektedirler. Ek olarak ses geç gitmez direkt ulaşır. Fransa sunucularda ses Türkiye`den bağlanan bir kimse için 1 saniye geç gider ve ping 40-75 ms arasında değişiklik göstermektedir. Fransa sunucularımızın koruması müthiş denebilecek özelliktedir. OVH Garantili 1.2 Tbps`a kadar Layer 3,4,7 ve özel teamspeak port koruması mevcuttur. Türkiye sunucumuzda da 10 Gbps koruma mevcuttur. Fransa ve Türkiye sunucuların Avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurarak dilediğiniz lokasyonu seçebilirsiniz. Bu bilgiler yeterli olmadı ise teknik birimimize danışabilirsiniz.

Yeni sürüm , normal farkı nedir?

Yeni sürüm sunuculara tüm teamspeak3 kullanıcıları giriş yapabilir. Normal (eski sürüm) sunuculara 3.1.10 ve altı sürümler giriş yapabilmektedir. Yeni sürümlerde TeaSpeak kullanılmaktadır. Firmamız tarafından denenmemiştir lakin açıkları olduğu için bazı forumlarda duyum alınmıştır.

Yedek alıyor musunuz?

Elbette, düzenli olarak haftalık serverdosyası + YaTQA Toplu yedek almaktayız. YaTQA toplu yedeklerimizi de uzun süre saklamaya çalışıyoruz. Fakat hizmetiniz bitmiş ise maalesef bu yedeği sizlere teslim edemiyoruz.

Kendi yedeğimi kullanabilir miyim?

Güvenlik açısından maalesef kendi yedeğimizi kabul etmiyoruz.

Web Panel veriyor musunuz?

Evet teamspeak 3 bayi ve bireysel sunucularımızda bayi ve müşteri olmak üzere panel veriyoruz.

TSDNS ve Sade isim ile giriş sağlıyor musunuz?

Bireysel teamspeak3 sunucularında tüm DNS adreslerimiz ücretsiz sunulmaktadır. Bayilerimize çoğu dns adresimiz ücretsiz sunulmakta olup, sade isim ile giriş tek seferlik 5 TL`dir. Hizmetiniz boyunca tekrar ücret talep edilmez.

Teknik Destek sunuyor musunuz?

Hosting üzerine yaşanan teknik sorunlar ile ilgili daima destek alabilirsiniz. Hosting içerisinde kurduğunuz scriptler ile ilgili destek maalesef sağlamıyoruz fakat olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Müzik Botu ~ SinusBot Soruları

Daha önceden hiç müzik bot kullanmadım, nasıl kullanabilirim?

Her şeyin bir ilki vardır. Teknik bilgiye ihtiyacınıza gerek yok. Team Speak 3 sunucunuz bizde ise müzik botunuzu hazır ayarları ile teslim ediyoruz. Komutları bilmiyorsanız destek birimimize ulaşmanız yeterlidir.

İade talep edebilir miyim?

Maalesef , Yurtdışı lokasyon altında sunulan hizmetlerde iade bulunmamaktadır.

İnternet hızı nedir?

Müzik Botu kurduğumuz UP/Down sunucularımızda İnternet hatları lokasyona bağlı değişiklik göstererek favorimiz Frankfurt ve Amsterdam lokasyonda 1,5 Gbps - 4 Gbps arasında değişmektedir. En iyi kalitede olacak şekilde en iyiler ile çalışıyoruz!

Bilgisayarımdan müzik yükleyebilir miyim?

Elbette, Upload menüsünden yükleme yapabilirsiniz.

Radyo çalıştırabilir miyim?

Dilediğiniz radyoyu dilediğiniz kalitede (24~320 Kbps) çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlamamız yoktur.

Script ayarlarından anlamıyorum, nasıl ayarlayabilirim

Team Speak 3 sunucunuzu bizden alırsanız ayarlı olarak panelli şekilde teslim ediyoruz. Yabancı sunucuda kullanılacak ise teknik destek aracılığı ile yardımcı oluyoruz.

Discord sunucumda kullanabilir miyim?

Evet, SinusBot Disord sunucusunda çalıştırılabilir. Fakat Discord hakkında desteğimizin olmadığını hatırlatmak isteriz.

Web Panel Veriyor musunuz?

Evet IP:Port şeklinde Türkçeleştirilebilir, farklı diller mevcut ve 13 adet tema seçeneği ile Web Panel veriyoruz.

Komut algılanamadı hatası alıyorum sorun nedir?

Endişelenmenize gerek yok bizler buradayız. API key geçici süreliğine kullanım dışı olmuş olabilir. Beklerseniz düzelebilir beklemek istemiyorsanız bizlere ulaşarak yeni API key talep edebilirsiniz. YouTube Search scriptinden kolayca API ayarlarını güncelleyebilirsiniz.

Alan Adları - Domain Soruları

Alan Adı İadesi Var mı?

Maalesef, alan adı tescil edilmiş ise geri dönüşü yoktur iade söz konusu değildir.

Alan Adlarım ICANN Onaylı olacak mı?

Evet, bizlerden tescil edeceğiniz alan adları ICANN onaylı olacaktır.

Alan Adı Whois Hakkında

Bizlerden tescil etmiş olduğunuz alan adlarınız whois olarak direkt firmamız gözükecektir. Sipariş esnasında kendi bilgilerinizi gizlenmesini istiyorsanız opsiyonel olarak seçim yapabilirsiniz.

Alan Adı Yönetim var mı?

Elbette, web sitemiz üzerinden online yönetim yapabilirsiniz. İstediğiniz nameserver adresine yönlendirebilirsiniz.

.TR Uzantılı için istenilen belgeler kim tarafından inceleniyor?

Biz bu konuda sadece aracı oluyoruz, ilgili devlet kurumlarının onayından geçer ise .tr uzantılı alan adını tescil edebiliyorsunuz.

Teknik Destek sunuyor musunuz?

Hosting üzerine yaşanan teknik sorunlar ile ilgili daima destek alabilirsiniz. Hosting içerisinde kurduğunuz scriptler ile ilgili destek maalesef sağlamıyoruz fakat olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Finansal Sorular

Banka Havale/EFT Ödeme yapabilir miyim?

Elbette, finsansal bilgileri sayfamızdan banka hesaplarımıza ulaşabilirsiniz. Ücreti yollarken +%18 KDV oranını da unutmayınız.

KDV?

Sitemizde belirtilen fiyatlara KDV Dahil değildir. Sipariş esnasında otomatik eklenmektedir.

Ödeme Aracıları nedir?

Ödeme olarak en seri ve en yaygın kullanılan PAYTR Ödeme hizmetlerini kullanmaktayız.

Faturamı istiyorum nasıl talep edebilirim?

Sipariş esnasında fatura teslimat tercihini PTT veya Yurtiçi kargo olarak seçebilirsiniz. Seçtiğiniz alternatife bağlı olarak firmamız faturanızı seçtiğiniz teslimat sağlacısına 5 iş günü içerisinde teslim edecektir. Faturanız adresinize SMS bildirimi verilerek ulaşacaktır.

Bilgiler yeterli olmadı mı?

Karar veremediyseniz ihtiyacınıza uygun uzman tavsiyesi alabilirsiniz. Sizlerle iletişim halinde olmaktan memnuniyet duyarız. Satış öncesi herhangi bir sorunuz var ise canlı destekten bizlere sorabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz kısa sürede size dönüş yapacaktır. Destek talebi açabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir.

Sitemizdeki fiyatlara %18 KDV dahil değildir.

Copyright © 2019 - 2022 | Her hakkı Çelen Hosting`e aittir.